Image by Guillaume Périgois

Lokalizacja

Gdzie możesz studiować ....

Katowice1.jpg

Śląsk

Górny Śląsk to centrum przemysłowe Polski. To tutaj znajdują się  najnowocześniejsze zakłady produkujące niemal wszystko od samochodów poprzez elektronikę a na materiałach budowlanych kończąc. Śląsk to również największa w kraju aglomeracja licząca ponad 3 miliony mieszkańców. Wielkomiejska infrastruktura połączona z rozwiniętym przemysłem i zadbanymi terenami zielonymi tworzy idealne miejsce do studiowania. Nie ma tu problemy ze znalezieniem pracy, miejsca na straż czy też wynajęciem mieszkania. Najnowocześniejsza w kraju infrastruktura drogowa i komunikacyjna sprawia, że udogodnienia wszystkich śląskich miast są w zasięgu ręki. 

Również pod względem jakości i dostępności rozrywki Górny Śląsk jest krajowym liderem - z kilkoma obiektami do imprez masowych na miarę XXI wieku!

ratusz_4.jpg

Gliwice

Gliwice są najbardziej wysuniętym na zachód miastem metropolii górnośląskiej i trzecim co do wielkości miastem tego obszaru, z 178 603 stałymi mieszkańcami w 2019 roku. populacja około 5,3 mln osób i obejmuje większość wschodniego Górnego Śląska, zachodniej Małopolski i Regionu Morawsko-Śląskiego w Czechach.
Jest jednym z większych miast uniwersyteckich w Polsce, dzięki Politechnice Śląskiej, założonej w 1945 roku przez pracowników naukowych Politechniki Lwowskiej. W Gliwicach studiuje ponad 20 tysięcy osób.
Gliwice to ważny ośrodek przemysłowy Polski. Po transformacji gospodarczej w latach 90. Gliwice przeszły z hutnictwa i wydobycia węgla do przemysłu motoryzacyjnego i maszynowego.

Centrum Nowych Technologii 0.jpg

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska jest najstarszą uczelnią techniczną na Górnym Śląsku i jedną z największych w kraju. Powstała w 1945 roku jako baza naukowo-dydaktyczna dla najbardziej uprzemysłowionego powiatu w Polsce.
Obecnie Politechnika Śląska kształci ponad 18 tys. studentów i oferuje studia licencjackie i magisterskie, studia doktoranckie oraz studia podyplomowe. Absolwenci uczelni często zajmują stanowiska kierownicze i dyrektorskie oraz wysokie stanowiska w korporacjach przemysłowych, o czym świadczą liczne rankingi prowadzone przez niezależne ośrodki badawcze. Bogata oferta dydaktyczna i wysoka jakość kształcenia sprawiają, że Politechnika Śląska od lat znajduje się w czołówce polskich uczelni technicznych, o czym świadczą wysokie miejsca w rankingach uczelni.